لوگو سایت بساپلیمر

کفپوش بیمارستان الزهرا

مکان

کفپوش بیمارستان الزهرا

دسته‌بندی

کفپوش بهداشتی دارویی

تاریخ انجام

1393

متراژ

650 متر مربع

نیازمندی‌های پروژه

نوسازی کفپوش بیمارستانی الزهرا در شهر تبریز با هدف طراحی، تولید و اجرای یک کفپوش کاملاً بهداشتی و مطابق با دستورالعمل‌های مرکز سلامت و بهداشت محیط کار وزارت بهداشت انجام شد.

کف قبلی بیمارستان موزائیک بود و کفپوش بیمارستانی انتخاب شده باید به خوبی بر روی موزائیک می‌چسبید و در اثر شستشو مداوم جدا نمی‌شد. کفپوش بیمارستانی به دلیل تردد مداوم پرسنل، مراجعه کنندگان، بیماران و وسایل حمل و نقل چرخداری مانند برانکارد و ویلچر باید از مقاومت سایشی و خش پذیری مناسبی برخوردار باشد.

سهولت در نظافت و ضدعفونی کردن کف بیمارستان به منظور جلوگیری از انتشار و گسترش انواع بیماری‌ها یکی دیگر از نیازمندی‌های مهم کف بیمارستان الزهرا بود.

همچنین، طراحی و ترکیب رنگ و اجرای خط کشی و علائم راهنما بر روی کفپوش انتخاب شده به منظور افزایش زیبایی بصری محیط بیمارستان، بهره وری پرسنل و روحیه بیماران اهمیت ویژه‌ای داشت.

کفپوش بیمارستانی انتخاب شده برای بخش ICU بیمارستان، باید به گونه ای طراحی شود تا احتمال بروز صدمات ناشی از تخلیه بار الکتریکی ساکن به دستگاه های حساس و الکترونیکی بیمارستان کاهش بیابد.

راهکار بساپلیمر

بیمارستان الزهرای تبریز از اولین بیمارستان‌هایی است که در آن از مواد و متریال کفپوش رزینی بساپلیمر استفاده شده است.

کفپوش رزینی انتخاب شده برای راهروها، بخش‌ها و اتاق‌های مختلف این بیمارستان، کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال کاملاً بهداشتی، بدون درز با مقاومت سایشی بالا بود. این کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی از رشد و انتشار میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا جلوگیری می‌کند و شستشو و ضدعفونی آن با شوینده‌های مخصوص و دستگاه‌های شستشو کف، آسان است.

در طراحی و انتخاب رنگ این کفپوش، از رنگ زرد با خط کشی‌های قرمز زرد استفاده شده است. به منظور افزایش خاصیت خش پذیری کفپوش بیمارستانی و نیمه مات شدن سطح، لاک شفاف BASADUR® E401 بر روی سطح نهایی کفپوش اپوکسی اعمال شد. در نهایت کفپوش بیمارستان الزهرای تبریز با ضخامت 3 میلیمتر و در مدت زمان 7 روز نصب و اجرا گردید.

کفپوش رزینی انتخابی بخش ICU بیمارستان، از نوع کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بود. این نوع کفپوش رزینی با پخش کردن بار استاتیک بر روی سطح و درنهایت لنتقال آن به چاه ارت از بروز حوادث ناشی از تخلیه الکتریسیته ساکن جلوگیری می‌کند.

محصولات استفاده شده

 

  1. پرایمر: BASADUR® E101
  2. لایه نهایی : BASADUR® E305
  3. لاک نیمه مات: BASADUR® E401
  4. خط کشی و علائم راهنما: BASADUR® E707

محصولات استفاده شده برای بخش آنتی استاتیک:

  1. پرایمر آنتی استاتیک: BASADUR® E103
  2. لایه نهایی آنتی استاتیک: BASADUR® E325

 

برای دریافت همه‌ی اطلاعات فنی محصولات استفاده شده در این پروژه، کلیک کنید: محصولات کفپوش اپوکسی بساپلیمر

تماس با کارشناس