لوگو سایت بساپلیمر

کفپوش بیمارستان شهدای کرمانشاه

مکان

بیمارستان شهدای کرمانشاه

دسته‌بندی

کفپوش بهداشتی دارویی

تاریخ انجام

1396

متراژ

1700 متر مربع

نیازمندی‌های پروژه

نوسازی کفپوش بیمارستانی شهدای کرمانشاه در شهر کرمانشاه با هدف طراحی، تولید و اجرای یک کفپوش کاملاً بهداشتی و مطابق با دستورالعمل‌های مرکز سلامت و بهداشت محیط کار وزارت بهداشت انجام شد.

کف قبلی بیمارستان موزائیک بود و کفپوش بیمارستانی انتخاب شده باید به خوبی بر روی موزائیک می‌چسبید و در اثر شستشو مداوم جدا نمی‌شد.

کفپوش بیمارستانی به دلیل تردد مداوم پرسنل، مراجعه کنندگان، بیماران و وسایل حمل و نقل چرخداری مانند برانکارد و ویلچر باید از مقاومت سایشی و خش پذیری مناسبی برخوردار باشد.

سهولت در نظافت و ضدعفونی کردن کف بیمارستان به منظور جلوگیری از انتشار و گسترش انواع بیماری‌ها یکی دیگر از نیازمندی‌های مهم کف بیمارستان شهدای کرمانشاه بود.

همچنین، طراحی و ترکیب رنگ و اجرای خط کشی و علائم راهنما بر روی کفپوش انتخاب شده به منظور افزایش زیبایی بصری محیط بیمارستان، بهره وری پرسنل و روحیه بیماران اهمیت ویژه‌ای داشت.

راهکار بساپلیمر

کفپوش رزینی انتخاب شده برای راهروها، بخش‌ها و اتاق‌های مختلف این بیمارستان، کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال کاملاً بهداشتی، بدون درز با مقاومت سایشی بالا بود.

این کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی از رشد و انتشار میکروارگانیسم‌های بیماری زا جلوگیری می کند و شستشو و ضدعفونی آن با شوینده‌های مخصوص و دستگاه‌های شستشو کف، آسان است.

در طراحی و انتخاب رنگ این کفپوش، از رنگ کرم با خط کشی‌های نارنجی به همراه پرک‌های رنگی (فلیک) استفاده شده است.

به منظور افزایش خاصیت خش پذیری کفپوش بیمارستانی، چسبیدن بهتر پرک‌های رنگی به کفپوش و نیمه مات شدن سطح، لاک شفاف BASADUR® E401 بر روی سطح نهایی کفپوش اپوکسی اعمال شد.

در نهایت کفپوش بیمارستان شهید بهشتی شیراز با ضخامت 3 میلیمتر و در مدت زمان 7 روز نصب و اجرا گردید.

محصولات استفاده شده

 

  1. پرایمر: BASADUR® E101
  2. لایه میانی: BASADUR® E306
  3. لایه نهایی: BASADUR® E307
  4. پرک های رنگی بسادور: BASADUR® FLAKE
  5. لاک نیمه مات: BASADUR® E401
  6. خط کشی و علائم راهنما: BASADUR® E707

برای دریافت اطلاعات فنی محصولات استفاده شده در این پروژه، کلیک کنید: محصولات کفپوش اپوکسی بساپلیمر

تماس با کارشناس