لوگو سایت بساپلیمر

کفپوش بیمارستان تأمین اجتماعی شهید بهشتی شیراز

مکان

بیمارستان تامین اجتماعی شهید بهشتی, شیراز

دسته‌بندی

کفپوش بهداشتی دارویی

تاریخ انجام

1396

متراژ

1420 متر مربع

نیازمندی‌های پروژه

نوسازی کفپوش بیمارستانی تامین اجتماعی شهید بهشتی در شهر شیراز با هدف طراحی، تولید و اجرای یک کفپوش کاملاً بهداشتی و مطابق با دستورالعمل های مرکز سلامت و بهداشت محیط کار وزارت بهداشت انجام شد. کف قبلی بیمارستان موزائیک بود و کفپوش بیمارستانی انتخاب شده باید به خوبی بر روی موزائیک می چسبید و در اثر شستشو مداوم جدا نمی شد.

کفپوش بیمارستانی به دلیل تردد مداوم پرسنل، مراجعه کنندگان، بیماران و وسایل حمل و نقل چرخداری مانند برانکارد و ویلچر باید از مقاومت سایشی و خش پذیری مناسبی برخوردار باشد.

سهولت در نظافت و ضدعفونی کردن کف بیمارستان به منظور جلوگیری از انتشار و گسترش انواع بیماری ها یکی دیگر از نیازمندی های مهم کف بیمارستان شهید بهشتی بود.

همچنین، طراحی و ترکیب رنگ و اجرای خط کشی و علائم راهنما بر روی کفپوش انتخاب شده به منظور افزایش زیبایی بصری محیط بیمارستان، بهره وری پرسنل و روحیه بیماران اهمیت ویژه ای داشت.

کفپوش بیمارستانی انتخاب شده برای بخش سردخانه بیمارستان علاوه بر قابلیت شستشو، نظافت و استریل کردن آسان، باید در برابر دمای پایین محیط مقاومت دمایی خوبی داشته و اجرا و نصب آن در دمای پایین امکان پذیر باشد.

راهکار بساپلیمر

کفپوش رزینی انتخاب شده برای راهروها، بخش ها و اتاق‌های مختلف این بیمارستان، کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال کاملاً بهداشتی، بدون درز با مقاومت سایشی بالا بود. این کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی از رشد و انتشار میکروارگانیسم های بیماری زا جلوگیری می کند و شستشو و ضدعفونی آن با شوینده های مخصوص و دستگاه های شستشو کف، آسان است.

در طراحی و انتخاب رنگ این کفپوش، از رنگ طوسی با خط کشی های آبی به همراه پرک های رنگی (فلیک) سفید و زرد استفاده شده است. به منظور افزایش خاصیت خش پذیری کفپوش بیمارستانی، چسبیدن بهتر پرک های رنگی به کفپوش و نیمه مات شدن سطح، لاک شفاف BASADUR® E401 بر روی سطح نهایی کفپوش اپوکسی اعمال شد.

در نهایت کفپوش بیمارستان شهید بهشتی شیراز با ضخامت 3 میلیمتر و در مدت زمان 7 روز نصب و اجرا گردید.

کفپوش رزینی انتخابی بخش سردخانه بیمارستان، کفپوش متیل متاکریلات (MMA) بود. این نوع کفپوش رزینی مقاومت خوبی در دماهای پایین از خود نشان می دهد و نصب و پخت آن در دماهای کم امکان پذیر است.

محصولات استفاده شده

 

  1. پرایمر: BASADUR® E101
  2. لایه میانی: BASADUR® E306
  3. لایه نهایی: BASADUR® E307
  4. پرک های رنگی بسادور BASADUR FLAKE
  5. لاک نیمه مات: BASADUR® E707
  6. خط کشی و علائم راهنما: BASADUR® E401

 

متریال کفپوش آکریلات بخش سردخانه

  1. پرایمر آکریلات: BASADUR® M101
  2. لایه میانی: BASADUR® M302
  3. لایه نهایی: BASADUR® M503

 

برای دریافت همه‌ی اطلاعات فنی محصولات استفاده شده در این پروژه، کلیک کنید: محصولات کفپوش‌های رزینی بساپلیمر

تماس با کارشناس