logo

اهمیت کفپوش آنتی باکتریال در دوران شیوع ویروس کرونا

اهمیت کفپوش آنتی باکتریال در دوران شیوع ویروس کرونا

اهمیت کفپوش آنتی باکتریال در دوران شیوع ویروس کرونا

بسیاری از کارشناسان معتقدند، در صورتی که یک فرد آلوده یا مشکوک به ویروس کرونا سرفه یا عطسه کند، قطرات آب ناشی از بزاق دهان شخص به اطراف و سطوح مختلفی مانند دستگیره درب، کلیدهای روشنایی، دیوار و کف پاشیده می‌شود. به همین دلیل باید اقدامات لازم جهت نظافت و ضدعفونی مداوم سطوحی که بیشترین تماس را با افراد دارند، انجام شود.

یکی از این سطوح که 24 ساعته در معرض آلودگی‌های متفاوت قرار دارد، کف است که باید به آن بطور ویژه توجه شود. هنگامی که فرد آلوده سرفه یا عطسه می‌کند، قطرات آب خارج شده از دهان او بر روی زمین می‌ریزد (استفاده از ماسک مناسب احتمال بروز این اتفاق به حداقل می‌رساند). در صورت راه رفتن شخص دیگری برروی همان کف، ویروس و انواع آلودگی‌ها به ته کفش منتقل شده و با ادامه راه رفتن ، ویروس شروع به انتشار می‌کند و فضاهای بیشتری آلوده می‌شود. این نکته نشان می‌دهد که تمیز و ضدعفونی کردن کف و استفاده از کفپوش آنتی باکتریال به اندازه‌ی ضدعفونی کردن سطوح دیگر، مهم و ضروری است.

 

کفپوش آنتی باکتریال در دوران شیوع ویروس کرونا

در محیط‌های شلوغ و عمومی که تردد افراد زیاد است (مراکز تجاری مانند پاساژها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و داروخانه‌ها و…)، انتخاب کفپوش (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی‌یورتان و کفپوش MMA) باید بگونه‌ای باشد که از تجمع آلودگی برروی کف بکاهد، آلودگی را به سرعت نشان دهد و فرآیند نظافت و ضدعفونی آن به وسیله‌ی انواع شوینده‌ها و دستگاه‌های شستشوی کف آسان باشد.

کفپوش فروشگاه‌های زنجیره‌ای مخصوصاً قسمت مواد غذایی (انواع مواد پروتئینی، لبنی و نوشیدنی‌ها) به دلیل ارتباط مستقیم با غذا و سلامت افراد جامعه باید کاملاً بدون درز و یکپارچه باشد، تا از تجمع آلودگی‌ها و میکروارگانیسم‌های بیماری زا در درزهای کف جلوگیری شود.


به منظور رعایت بهتر بهداشت و سهولت در نظافت و ضدعفونی سطح کف، پیشنهاد می‌شود تا از کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال برای این مراکز استفاده شود. کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال به دلیل جلوگیری از رشد میکرواورگانیسم‌ها و همچنین کاهش تعداد آن‌ها بر سطح، زمان ماندگاری ویروس کرونا بر سطح را کاهش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از کفپوش آنتی باکتریال نباید موجب شود تا از برنامه‌های شستشو و ضدعفونی کف غافل شوید!


یکی دیگر از مراکز مهم و حیاتی که به صورت شبانه روزی در برابر انواع آلودگی‌های (خطرناک و کم خطر) مختلف قرار می‌گیرد، بیمارستان است. کفپوش بیمارستانی، مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت به طور مستمر در برابر انواع ویروس‌ها، باکتری‌ها و عوامل بیماری زای خطرناکی همچون ویروس کوید 19 قرار دارند. کفپوش آنتی باکتریال این مراکز باید با رعایت کامل قوانین و استانداردهای وزارت بهداشت طراحی و اجرا شود.

کفپوش بیمارستان علاوه بر داشتن ویژگی آنتی باکتریال و استحکام و مقاومت سایشی کافی در برابر تردد افراد و وسایل چرخداری مانند ویلچر و برانکارد، به خوبی به زیرآیند می‌چسبد. این ویژگی باعث می‌شود تا کفپوش اپوکسی بیمارستانی برخلاف کفپوش‌های رولی و تایلی (که با چسب به کف می‌چسبند و امکان نفوذ آب به زیر کفپوش در آن‌ها وجود دارد) از سطح جدا نشوند و کاملاً غیر جاذب و ضدآب باشند. همین امر موجب می‌شود تا با خیال راحت بتوان آن‌ها را چندین بار در طول روز ضدعفونی کرد (مخصوصاً که دفعات شستشو و ضدعفونی کف در دوران شیوع کرونا افزایش یافته است).

همچنین این نوع کفپوش‌ها از مقاومت شیمیایی مناسبی در برابر انواع شوینده‌ها و مواد ضدعفونی سطح برخوردار هستند. طبق آزمایش‌ها و تحقیقات صورت گرفته بر روی کفپوش بیمارستانی آنتی باکتریال تولیدی شرکت بساپلیمر، این کفپوش رزینی مشخصاً بر روی سه باکتریE.colai ، P.aeruginosa و S.aureus تأثیر مثبت داشته و از گسترش این میکروارگانیسم‌ها بر روی کف جلوگیری کرده است.

 

hospital epoxy floor 1

مشاهده پروژه‌های کفپوش بهداشتی بساپلیمر

از زمان شیوع ویروس کرونا تا به حال چندین کارگاه و خط تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی سطح و انواع ماسک در سرتاسر جهان از جمله ایران، تأسیس شده است. کفپوش آنتی باکتریال مناسب برای سالن‌های تولید بهداشتی و داروسازی‌ها باید بر اساس استاندارهای GMP انتخاب شود. به همین دلیل استفاده از کفپوش‌های رزینی آنتی باکتریال روند صعودی طی کرده و تقاضا برای خرید آن‌ها افزایش داشته است.

 

با توجه به اینکه در دوران پاندمی کرونا، کشور از نظر اقتصادی تحت الشعاع قرار گرفته، شرکت بساپلیمر با هدف رفع نیاز بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و سالن‌های تولید بهداشتی اقدام به تولید متریال کفپوش‌های رزینی آنتی باکتریال با قیمت مناسب و تسریع زمان ارسال محصولات کرده است تا بتواند نقش کوچکی در مبارزه با ویروس کرونا و همکاری با کادر درمان داشته باشد.

"بساپلیمر، متخصص در تولید و مشاوره کفپوش‌های رزینی"

بساپلیمر به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه (اپوکسی, پلی یورتان, آکریلات) به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد,
و در مسیر طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی همراه شما است,
تا به شما برای داشتن بهترین سیستم کفپوش متناسب با نیازهای کاربری شما کمک کند.

تلفن

021-44960014
021-44964839
021-44966079

واتساپ

09353426892

پست الکترونیک

info[at]Basapolymer[dot]com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =

تماس با کارشناس