لوگو سایت بساپلیمر

کفپوش اپوکسی جهت تردد لیفتراک

کفپوش اپوکسی جهت تردد لیفتراک

رضایت شغلی رانندگان از کفپوش اپوکسی جهت تردد لیفتراک: لیفتراک‌ها وسایل نقلیه لوکس نیستند. از صندلی ماساژور و جاذب ضربه برای دست اندازها نیز خبری نیست! در نتیجه در پایان یک شیفت کاری، رانندگان محل کار را با کمر درد و خستگی ترک می‌کنند. با این وجود برای کاهش درد و خستگی رانندگان لیفتراک می‌توان اقداماتی انجام داد.

تردد لیفتراک سنگین بر سطوح بتنی سخت و دشوار است. رفت آمد لیفتراک‌های سنگین منجر به فرسایش بتن خصوصاً درزهای بتنی می‌شود. نقاط سست بتن در اثر این تردد شکسته و منجر به ایجاد حفره و تخریب بتن می‌شوند. هدایت لیفتراک در این شرایط نه تنها دشوار است و خستگی راننده‌ی لیفتراک را دو چندان می‌کند، بلکه در این شرایط خطر از دست رفتن کنترل لیفتراک و سقوط محصول نیز افزایش می‌یابد.

چگونه استفاده از کفپوش رزینی باعث افزایش رضایت شغلی رانندگان لیفتراک می‌شود؟!

کفپوش اپوکسی جهت تردد لیفتراک

1 – ترمیم نقاط آسیب دیده بتن

این کار راه حلی سریع و آسان است. ترمیم بتن در صورتی که به خوبی انجام شود تا مدت زمان مناسبی از مشکلات راننده لیفتراک کم خواهد کرد.

به منظور ترمیم ترک بتن، اصلاح نقاط سست و چاله‌های ایجاد شده در اثر ضربه در سطح بتن می‌توان از گروت اپوکسی استفاده نمود. گروت اپوکسی ملات رزینی سه جزئی است که ضمن داشتن استحکام فشاری بالا، اجرای آسانی دارد و چسبندگی فوق العاده‌ای به سطح بتن قدیمی و تخریب شده ایجاد می‌کند

گروت اپوکسی به دلیل سیستم پخت آمینی خود برخلاف بتن به سرعت به استحکام نهایی می‌رسد و نیازی به استفاده از آب برای تکمیل واکنش پخت گروت اپوکسی وجود ندارد.

بیشتر بدانید:

گروت اپوکسی چیست؟

Epoxy Grout
آماده سازی گروت اپوکسی جهت ترمیم بتن

 

2- اجرا کفپوش اپوکسی روی بتن

این کار نه تنها منجر به ترمیم نقاط آسیب دیده خواهد شد، بلکه از صدمات آتی بتن نیز جلوگیری خواهد کرد. در چنین کاربری‌هایی استفاده از کفپوش اپوکسی سه جزئی با ضخامت مناسب (براساس شرایط بتن و میزان بار اعمال شده بر سطح تعیین می‌شود) انتخابی مناسب و مقرون به صرفه است.

استفاده از این محصول، سطحی یکپارچه و بدون درز ایجاد می‌کند که تردد لیفتراک بر روی کفپوش را آسان می‌کند و نگهداری و نظافت آن نیز بسیار آسان است. سطح جدید به دلیل مقاومت فشاری و سایشی بالاتر از بتن، از تخریب و فرسایش آن در اثر تردد لیفتراک یا سقوط اجسام سنگین جلوگیری نموده و هزینه‌های ترمیم و نگهداری کف را به شدت کاهش می‌دهد.

ضمن آن که تردد لیفتراک سنگین بر سطح کفپوش اپوکسی به دلیل ضریب اصطکاک کمتر ساده‌تر بوده و با حذف درزها، از دست انداز در حین رانندگی لیفتراک نیز خبری نخواهد بود!

 

lift truck epoxy flooring
نمونه کفپوش اپوکسی اجرا شده در انبار

با اعمال کفپوش اپوکسی بر سطح بتن، علاوه بر استحکام و مقاومت سایشی بالاتر از بتن که منجر به دوام و عمر مصرف طولانی‌تر می‌شود، به دلیل تنوع رنگ بندی کفپوش اپوکسی و همچنین امکان ایجاد علائم راهنمایی و نشانه‌گذاری فضای کاری زیبا و دلپذیرتری برای رانندگان لیفتراک فراهم می‌شود. همچنین به دلیل آب بند بودن کفپوش اپوکسی و امکان شستشو و تظافت آسان این محصول محیط کاری حرفه‌ای و بهداشتی برای پرسنل ایجاد می‌شود.

از سوی دیگر به دلیل امکان استفاده از انواع ضد لغزش کفپوش اپوکسی در مکان‌هایی که احتمال ریزش مایعات وجود دارد و یا در معرض شستشوی مداوم است، ایمنی کارخانه و پرسنل مطابق با پروتوکل‌های HSE تأمین خواهد شد.

"بساپلیمر، متخصص در تولید و مشاوره کفپوش‌های رزینی"

بساپلیمر به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه (اپوکسی, پلی یورتان, آکریلات) به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد,
و در مسیر طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی همراه شما است,
تا به شما برای داشتن بهترین سیستم کفپوش متناسب با نیازهای کاربری شما کمک کند.

تلفن

021-44960014
021-44964839
021-44966079

واتساپ

09353426892

پست الکترونیک

info[at]Basapolymer[dot]com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + یازده =

تماس با کارشناس