لوگو سایت بساپلیمر

آب بندی چیست؟| 6 محصول آب بند بتن و کفپوش

آب بندی چیست؟

رایج‌ترین علت خرابی کف یا دیوار، درز بندی نامناسب و عواملی مثل ریزش آب و نفوذ سایر مایعات در کف می‌باشد. آب بندی چیست؟ آب بند کردن، درواقع به معنای مقاوم کردن یک محصول یا سطح در برابر نفوذ آب یا سایر مایعات است، به طوری که آن سطح حالت و خاصیت خود را حفظ کند و اجازه نفوذ مایع به درون خود را ندهد.

در این مقاله مزایا، روش و بهترین محصولات آب بند کننده بتن و سطوح دیگر ارائه شده است.

 

بهترین روش آب بندی چیست؟

یکی از روش‌های محافظت از کف، اجرای پوشش یا کفپوش رزینی است تا سطح کف را آب بند نماید و با محافظت از آن در مقابل نفوذ مایعات، سایش و پارگی را به حاقل برساند و دوام کفپوش را بالا ببرد.

با اجرای پوشش رزینی سطحی صاف که در مقابل نفوذ آب و ایجاد گرد و خاک مقاوم است، خواهید داشت.

سطح آب بنده شده‌ی جدید صاف و تراز است، راحت تمیز می‌شود و از سطح زیرین کفپوش در برابر ریزش مایعات و صدمات احتمالی محافظت می‌کند.

کفپوش رزینی، علاوه بر مزایای مقاومتی و زیبایی بصری که دارد، بعنوان یک عایق رطوبتی عمل می‌کند که نسبت به سایر کفپوش‌های مورد استفاده در صنایع مختلف و مصارف خانگی، برتری دارد.

در مقایسه با سایر کفپوش‌ها؛ هزینه تعمیر یا تعویض کفپوش رزینی نسبت به سایر کفپوش‌ها بسیار کمتر خواهد بود.

ماندگاری بالا و امکان ترمیم نقطه‌ای کفپوش اپوکسی علاوه بر صرفه اقتصادی، صرفه جویی در زمان برای صاحبین کسب و کار فراهم می‌کند.

در ادامه مزایای آب بند کردن بتن و به معرفی بهترین محصولات آب کننده ارائه شده است.

مزایای آب بندی بتن چیست؟

از جمله عواملی که استفاده از بتن را به عنوان کفپوش مرسوم کرده است؛

 • استحکام بالا
 • اقتصادی و به صرفه
 • تعمیرات و نگهداری آسان

آب بند کننده بتن

اما تنها در صورتی از این مزایا بهره‌مند خواهید شد، که کف بتنی شما آب بند شده باشد. بی توجهی به این موضوع، عمر کفپوش بتنی شما را کاهش خواهد داد.

مزایای آب بند کردن بتن، به شرح زیر است:

 1. سطح بتنی که آب بند نشده باشد، متخلخل و نفوذ پذیر است. این امر در فصول سرد موجب می‌شود، آب بعد از نفوذ در بتن یخ بزند و با توجه به تغییر رفتار آب در دمای 0 تا 4 درجه که منجر به انبساط می شود، از درون ساختار بتن را دچار تخریب کند.
 2. سطح متخلخل بتن، شست و شو و نظافت آن را سخت می‌کند. آب بند کردن سطح بتنی، نظافت سطح بتن را نیز آسان و سریع می‌کند. همچنین با اعمال یک پوشش رزینی اپوکسی یا پلی یورتان بنا به شرایط کاربری، از رشد کپک و باکتری در سطح بتنی شما جلوگیری خواهد شد.
 3. سطوح بتنی که آب بند نشده باشند، موجب بلند شدن گرد و خاک از سطح می‌شود. این گرد وخاک روی سطح ماشین یا سایر تجهیزات موجود در محل می‌نشیند و در فضا معلق می‌شود. به همین دلیل در صورتی که نیاز به ایجاد محیطی ایزوله و بهداشتی باشد، نیاز است سطح بتن آب بند و آنتی داست شود.
 4. در صورتیکه سقف بتنی باشد، در آب و هوای بارانی، و نفوذ آب باران در بتن، موجب حل شدن ترکیبات نمکی موجود در بتن شده که پس از عبور از درون بتن و ریزش بر سطح تجهیزات موجب وارد شدن آسیب به آنها می‌شود.
 5. بطور کلی بعد از اعمال پوشش آب بند رزینی روی بتن، در صورت ریخته شدن اسید و سایر مواد شیمیایی و اسیدی، و یا در صورت سقوط یک جسم سنگین، و سایر آسیب‌ها؛ سازه‌ی بتنی ساختمان از آسیب در امان خواهد بود و آسیب وارد شده به پوشش آب بند یا کفپوش رزینی که روی سازه اعمال شده وارد می‌شود.
 6. اگر بتن شما رنگی است، با اعمال پوشش بی رنگ رزینی، علاوه بر آب بندی، جلوه و رنگ آن برای مدت بیشتری حفظ خواهد شد.

همچنین تنوع در رنگ پوشش‌های اپوکسی و پلی یورتان بساپلیمر، جلوه بصری مناسبی به فضای کاری شما خواهد داد. راهنمای رنگ بندی محصولات

 

پوشش رنگی بتن آب بند
پوشش رنگی اپوکسی| آب بند کننده بتن

*بسته به نوع محصولی که بعنوان آب بند کننده بتن خود استفاده می‌کنید، کافیست هر 2 تا 5 سال این پوشش را تمدید کنید، تا از حفظ کیفیت بتن خود اطمینان حاصل نمائید. البته در این خصوص بهتر است با تولیدکننده محصول مشورت فرمائید.

 

محصولات آب بند رزینی اپوکسی و پلی یورتان بساپلیمر

1.پرایمر اپوکسی

پرایمر اپوکسی، به خوبی سطح را آب بند می‌کنند و علاوه بر استفاده بعنوان اولین لایه در کفپوش‌های رزینی، می‌توانند به تنهایی و بعنوان پوشش آب بند کف استفاده شوند.

پرایمرهای اپوکسی بساپلیمر، با تنوع بالایی که در ویژگی‌های فنی خود دارند، به خوبی نیاز همه‌ی انواع کاربری را برای آب بندی سطح مورد نظر خود رفع می‌کند.

 

2.روکش اپوکسی و پلی یورتان

روکش‌های رزینی اپوکسی و پلی یورتان بساپلیمر، علاوه بر آب بند نمودن، کاملاً بهداشتی، صاف و صیقلی هستند و این ویژگی‌ها موجب می‌شود، تا سطحی کاملاً بدون درز و بهداشتی داشته باشید.

این روکش‌ها همچنین ضد گرد و غبار بوده و در دسته‌ی محصولات بهداشتی قرار می‌گیرند که در سیستم‌های کفپوش رزینی مناسب بیمارستان و داروسازی‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از روکش رزینی روی سطح، نیازمند حداقل یک لایه پرایمر است.

 

3.لاک اپوکسی و پلی یورتان

بهترین محصولاتی که می‌توان بعنوان پوشش آب بند و تثبیت کننده کف و دیوار معرفی کرد، پوشش‌های شفاف یا رنگی بساپلیمر، بر پایه رزین‌های اپوکسی و پلی یورتان است.

این پوشش‌ها بعد از اعمال یک لایه پرایمر، با غلتک روی سطح اجرا می‌شود.

از جمله ویژگی‌های مثبت استفاده از این محصولات می‌‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • مقاوم در برابر نفوذ مایعات
 • بالا بردن مقاومت در برابر خراش، مواد شیمیایی و فشار مکانیکی
 • ایجاد سطحی براق یا نیمه مات در صورت نیاز
 • سهولت نظافت
 • مناسب تردد لیفتراک در کارخانه‌ها، انبار، کارگاه و گاراژها
 • اجرای آسان
 • اقتصادی و مقرون به صرفه
 • امکان ضد لغزش کردن سطح در صورت نیاز

آب بندی با رزین
لاک اپوکسی شفاف بساپلیمر| مناسب آب بندی و محافظت از کفپوش

 

اطلاع از: خصوصیات فنی محصولات اپوکسی بساپلیمر

 

4.گروت آب بندی اپوکسی

گروت‌های اپوکسی بساپلیمر، آب بند هستند و به دلیل نداشتن تخلخل و نفوذ ناپذیری در برابر مایعات، محیطی بهداشتی فراهم می‌کنند.

گروت آب بندی بهترین گزینه برای برای کفسازی، ترمیم یا پر کردن حد فاصل بین سطوح مختلف (سرامیک، سنگ، بتن و…) و در صنایع مختلف (ساختمانی، خطوط لوله‌های انتقال آب و فاضلاب، پتروشیمی، خودروساز) آب بند صنعتی بعنوان هستند.

5.درزگیر و ماستیک آب بند پلی یورتان

ماستیک آب بند پلی یورتان متریالی است که جهت آب بندسازی، پر کردن شکاف‌ها، دور نگه داشتن آب و هوا از اتصالات، جذب حرکات طبیعی مصالح ساختمانی و افزایش زیبایی استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید: درزگیر پلی یورتان

6.سیستم کفپوش رزینی

سیستم کفپوش اپوکسی یا پلی یورتان، شامل (پرایمر، میانی یا ماستیک، روکش و لاک) به راحتی شکاف ها را پر می کنند و خاصیت آب بندی عالی به ویژه در برابر مواد شیمیایی ارائه می‌کنند.

سیستم‌های کفپوش رزینی بساپلیمر

 

سیستم کفپوش رزینی پارکینگ
سیستم کفپوش رزینی پارکینگ اپوکسی

 

می‌توان گفت بطور کلی مهم‌ترین ویژگی استفاده از محصولات رزینی بساپلیمر؛ حفاظت از سازه، آب بندی کف و افزایش استحکام خصوصاً در کاربری‌های صنعتی است.

محصولات آب بند کننده رزینی، علاوه بر سطوح بتنی، روی سطوح دیگر سرامیک، سنگ و… قابل اجرا است. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت خرید محصولات آب بندی با شماره‌های موجود در وبسایت در ارتباط باشید.

"بساپلیمر، متخصص در تولید و مشاوره کفپوش‌های رزینی"

بساپلیمر به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه (اپوکسی, پلی یورتان, آکریلات) به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد,
و در مسیر طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی همراه شما است,
تا به شما برای داشتن بهترین سیستم کفپوش متناسب با نیازهای کاربری شما کمک کند.

تلفن

021-44960014
021-44964839
021-44966079

واتساپ

09353426892

پست الکترونیک

info[at]Basapolymer[dot]com

2 پاسخ

  1. سلام.
   برای اینکه بتونید مناسبترین محصول آب بندی کف رو انتخاب و خریداری کنید، با مشاوران فنی بساپلیمر در تماس باشید.
   021-44960014
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

تماس با کارشناس