لوگو سایت بساپلیمر

کفپوش اپوکسی کالر فلیک چگونه اجرا می‌شود؟

کفپوش اپوکسی کالر فلیک

یکی از باورهای اشتباه در خصوص کفپوش اپوکسی محدودیت در طراحی آن است. عموماً تصور می‌شود کفپوش اپوکسی تنها در طرح‌های ساده و نهایتاً در رنگ بندی‌های مختلفی ارائه می‌شود. اگرچه طرح‌های ساده‌ی کفپوش اپوکسی به تنهایی از زیبایی کافی برخوردار است، به دلیل تنوع سلیقه‌ها و همچنین نیازمندی‌های طراحی هر فضا لزوم معرفی طراحی‌های دیگر نیز احساس می‌شود. در این پست یکی از ساده و درعین حال جذاب‌ترین طراحی‌های کفپوش اپوکسی که با استفاده از فِلِیک رنگی یا کالر فلیک ایجاد می‌شود معرفی شده است. برای رسیدن به پاسخ پرسش کفپوش اپوکسی کالر فلیک چیست و چگونه اجرا می‌شود؟ با ما همراه باشید.

طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی تک رنگ متداول‌ترین طرح مورد استفاده از کفپوش اپوکسی است که عمدتاً در کاربری‌های کفپوش صنعتی و کفپوش پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کاربری‌های تزئیناتی یا کمتر صنعتی که زیبایی بصری کفپوش اهمیت زیادی دارد، استفاده از طرح‌های مختلف کفپوش اپوکسی پیشنهاد می‌شود.

طرح کالر فلیک یا گرانیتی کفپوش اپوکسی، به دلیل ایجاد خطای دید، ضمن ایجاد تنوع و جذابیت ظاهری مانع از دیده شدن خراش‌های سطحی یا آلودگی‌های ناشی از تردد افراد بر سطح کفپوش می‌شود و فرصت بیشتری برای نظافت کفپوش فراهم می‌کند.

از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی با نام‌هایی همچون طرح فلیک پاش، طرح گرانیتی و به جای اصطلاح کالر فلیک از چیپس رنگی یا پرک رنگی کفپوش اپوکسی نیز نام برده می‌شود. فلیک یا پرک رنگی در رنگ‌های متنوعی وجود دارد و با پخش شدن بر سطح کفپوش اپوکسی با رنگ زمینه‌ای ساده، طرحی شبیه به موزاییک یا سنگ گرانیت (در تراکم‌های متوسط و کم) و طرحی منحصر به فرد در تراکم‌های بالاتر از فلیک ایجاد می‌کند.

 

solid color epoxy flooring
نمونه طرح ساده و تک رنگ کفپوش اپوکسی

طرح کالر فلیک کفپوش چگونه اجرا می‌شود؟

فلیک یا پرک رنگی در رنگ‌های مختلف ارائه می‌شوند و می‌توان از آن‌ها به صورت تک رنگ و یا ترکیبی از دو یا سه فلیک مختلف بر سطح کفپوش اپوکسی استفاده نمود.

استفاده از آن‌ها به صورت بسیار متراکم و یا پراکنده امکان پذیر است.

color flake chips
چیپس رنگی یا کالر فلیک بساپلیمر

بیشتر بدانید:

راهنمای رنگبندی فلیک‌های بساپلیمر

در زمان اعمال روکش نهایی کفپوش اپوکسی فلیک یا چیپس رنگی بر سطح کفپوش پخش شده و با پایان واکنش سخت شدن کفپوش بر محل خود تثبیت می‌شوند.

برای اطمینان از توزیع یکنواخت رنگ فلیک‌ها بر سطح کفپوش ابتدا کالرفلیک‌های مورد نظر را به صورت یکنواخت با یکدیگر مخلوط نموده و پس از پایان اجرای روکش خودتراز اپوکسی با استفاده از کفش اپوکسی بر سطح کفپوش رفته و .فلیک‌ها را به سمت بالا پخش نمایید تا هنگام فرود بر سطح کفپوش توزیع یکنواختی از کالرفلیک داشته باشید

 

mixed color flakes
مخلوط کالرفلیک سیاه و سفید بساپلیمر

 

نکته‌ی بسیار مهم در زمان استفاده از این طراحی، اعمال لایه‌ی محافظ به صورت لاک شفاف اپوکسی یا پلی یورتان است. ترکیب این لایه‌ی محافظ و فلیک‌ها علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، مقاومت سایشی و لغزشی کفپوش را افزایش می‌دهد.

همچنین نظافت و نگهداری این طرح نسبت به طرح‌های ساده و صیقلی ساده‌تر است.

مشاهده⇐ محصولات بساپلیمر و دریافت اطلاعات فنی

 

کاربرد طرح کالر فلیک کفپوش رزینی

استفاده از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی در کاربری‌های تجاری و اداری با تردد سبک و متوسط پیشنهاد می‌شود.

منظور از تردد سبک و متوسط ترافیک رفت و آمد افراد بر سطح کفپوش و یا عبور وسایل چرخ دار نهایتاً تا وزن 500 کیلوگرم است. از آنجا که این طرح به دلیل تنوع رنگی و امکان طراحی بر سطح کفپوش اپوکسی زیبایی خاصی به محیط می‌دهد، استفاده از آن در فضاهای تجاری، اداری و بیمارستان‌ها پیشنهاد می‌شود.

 

colorflake distribution epoxy floor
طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی با توزیع متوسط در یک درمانگاه

 

مزایای کالر فلیک کفپوش اپوکسی چیست؟

1-طراحی متنوع:

همانطور که اشاره شد با استفاده از طرح کالر فلیک کفپوش اپوکسی امکان طراحی‌های متنوع تری برای طراحان فضای داخلی فراهم می‌شود.

2-افزایش مقاومت به خراش کفپوش اپوکسی:

استفاده از این طراحی به دلیل ضرورت استفاده از لاک شفاف محافظ اپوکسی و یا پلی یورتان، مقاومت به خراش کفپوش را افزایش می‌دهد.

3- عدم نیاز به نظافت روزانه‌ی کفپوش:

همچنین به دلیل استفاده از فلیک رنگی خصوصاً به صورت پر تراکم در مکان‌هایی که امکان نظافت روزانه وجود ندارد، به دلیل خطای دید ناشی از حضور چیپس فلیک‌ها، آلودگی‌های ناشی از تردد را کمتر نشان می‌دهد.

4- خطای دید و حذف موج‌های سطحی زیرآیند کفپوش اپوکسی:

همچنین به دلیل امکان استفاده از لاک محافظ نیمه مات موج‌های سطحی کفپوش اپوکسی را که ناشی از نا همواری‌های زیرسازی آن است و در انواع کفپوش اپوکسی طرح ساده و صیقلی به وضوح دیده می‌شود، را تا حدود بسیار زیادی محو می‌کند.

"بساپلیمر، متخصص در تولید و مشاوره کفپوش‌های رزینی"

بساپلیمر به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه (اپوکسی, پلی یورتان, آکریلات) به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد,
و در مسیر طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی همراه شما است,
تا به شما برای داشتن بهترین سیستم کفپوش متناسب با نیازهای کاربری شما کمک کند.

تلفن

021-44960014
021-44964839
021-44966079

واتساپ

09353426892

پست الکترونیک

info[at]Basapolymer[dot]com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

تماس با کارشناس