لوگو سایت بساپلیمر

مشکلات کفپوش پارکینگ و رفع آن‌ها

مشکلات کفپوش پارکینگ و رفع آن‌ها

مشکلات کفپوش پارکینگ و رفع آن: پارکینگ‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی هستند و طراحی و ساخت آن‌ها نیازمند رعایت الزامات و استانداردهایی است. کف پارکینگ‌های طبقاتی و مسکونی، از جنبه‌های متعددی آسیب پذیر بوده و با چالش‌های خاص خودش همراه است. بنابراین، طراحی و تولید یک کفپوش اپوکسی پارکینگ مناسب، از اولویت بالایی برخوردار می‌باشد.

در ادامه به بررسی مشکلات کفپوش پارکینگ و انتخاب کفپوش پارکینگ مناسب، می‌پردازیم.

 

1. تنش‌ها و فشارهای وارده بر کف پارکینگ

به منظور دستیابی به حداکثر تعداد پارکینگ وسیله نقلیه با ابعاد مناسب، مهندسین عمران و سازه تلاش می‌کنند تا از حداقل تعداد ستون در ساختن پارکینگ‌ها استفاده کنند.

به همین دلیل توانایی کف پارکینگ در تحمل فشار‌های وارد شده بر روی آن و همچنین سبک بودن وزن سازه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همان طور که مشخص است، حجم زیادی اتومبیل در طی روز از پارکینگ (طبقاتی) استفاده می‌‌کنند.

بنابراین مقدار بار پویا (بار دینامیک) وارد شده بر کف، زیاد است. بنابراین، کفپوش طراحی شده برای پارکینگ باید علاوه بر سبک بودن و اضافه نکردن وزن زیاد به سازه، در برابر بارهای دینامیک نیز مقام باشد.

کفپوش‌های رزینی (کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش MMA) بهترین گزینه برای کف پارکینگ هستند. آنها علاوه بر حفاظت از کف پارکینگ در برابر عواملی چون نشت آب و روغن، به راحتی تمیز می‌شوند و جلوه و زیبایی خاصی به پارکینگ می‌بخشند.

2. نشت آب

یکی از اصلی ترین مشکلات کفپوش پارکینگ نشت آب است. در پاکینگ‌ها ممکن است آب از طبقه بالا نشت کرده (برای مثال به علت ترکیدن یا سوراخ شدن لوله‌های موجود) و بر روی کف پارکینگ ریخته شود.

نشت آب علاوه بر لغزنده کردن و کثیف کردن کف، می‌تواند مشکلاتی برای کف پارکینگ (مخصوصا کف بتنی) ایجاد کند. بتن سطحی نفوذپذیر دارد و اغلب شکستگی‌ها و ترک خوردگی‌ها بر روی آن دیده می‌شود.

نفوذ آب و سایر مایعات به داخل بتن، به مرور از استحکام و مقاومت آن می‌کاهد. همچنین در اثر نقوذ آب به دورن بتن ترکیبات قلیایی بتن درون آب حل شده و مایعی خورنده تشکیل می‌شود که در اثر چکه کردن بر خودروهای درون پارکینگ می‌تواند به آنها آسیب وارد کند. علاوه براین از نظر ظاهری نیز تصویر نامناسبی ایجاد می‌شود.

3. نور آفتاب (اشعه UV)

پارکینگ‌ها همیشه مسقف نیستند!

در بسیاری از پروژه‌های ساخت و ساز، پارکینگ‌ها به صورت سر باز و بدون سقف طراحی می‌شوند. بنابراین، کفپوش انتخابی برای این نوع پارکینگ‌ها باید علاوه بر داشتن استحکام مناسب، در برابر عوامل جوی همچون بارش باران، برف و مخصوصا تابش مستقیم نور آفتاب مقاوم باشند. اشعه ماوراءبنفش نور آفتاب به مرور زمان باعث تخریب و تضعیف شدن بتن می‌گردد. کفپوش‌های اپوکسی گزینه ی مناسبی برای پارکینگ‌های بدون سقف نیستند.

کفپوش اپوکسی در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تغییر رنگ داده و معمولاً زرد می‌شود.

کفپوش‌های پلی یورتان و کفپوش‌های PUMMA (ترکیب کفپوش پلی یورتان و آکریلات) گزینه‌های بسیار مناسبی برای کف‌هایی که در معرض نور خورشید قرار دارند، هستند. کفپوش‌های PUMMA علاوه بر مقاوم بودن در برابر اشعه UV، از سرعت پخت بسیار بالایی برخوردار است و سبب شود تا کفپوش در مدت زمان کوتاهی نصب و اجرا گردد.

4. لغزندگی کف پارکینگ

ایمنی همیشه مهم است!

به طور کلی کف پارکینگ‌ها به منظور افزایش ایمنی افراد، در صورت نشست آب و یا انواع روغن‌های هیدرولیکی باید ضد لغزش باشد. مقاومت کفپوش پارکینگی در برابر لغزش در بعضی از قسمت‌های پارکینگ، از اهمیت ویژه‌تری نسبت به سایر نقاط برخوردار است. کفپوش سطح شیب دار (رمپ) و پیچ‌ها (پیچ‌های پارکینگ‌های طبقاتی) از مهم‌ترین نقاطی هستند که باید به ضد لغزش بودن کف آن‌ها توجه شود.

مشکلات کفپوش پارکینگ
کفپوش ضد لغزش پارکینگ طبقاتی اجرا شده با متریال کفپوش اپوکس یبساپلیمر

مقاومت کفپوش در برابر لغزش در رمپ‌ها یا مکان‌هایی که احتمال ریزش آب یا سایر مایعات بر آن وجود دارد، بسیار مهم‌تر است، زیرا بدیهی است که حرکت ماشین روی سطح مرطوب دشوارتر و خطرناک تر از یک سطح خشک می‌باشد.

5. نظافت کف پارکینگ

یکی از مشکلات کفپوش پارکینگ این است که به دلیل رفت آمد اتومبیل‌ها، همواره در معرض انواع آلودگی‌ها قرار دارد. یکی از مشکلات رایج حین استفاده از پارکینگ، برجای ماندن رد لاستیک‌ها بر روی کف آن است. ترجیحاً کفپوش پارکینگی به رنگ طوسی انتخاب می‌شود تا با ایجاد خطای دید آلودگی‌ها کمتر دیده شوند.

همچنین به دلیل ریزش روغن‌های هیدرولیکی (روغن موتور) بر روی کفپوش، باید بتوان کف را به آسانی با انواع شوینده‌ها تمیز کرد. شرکت بساپلیمر، با تولید شوینده‌های مخصوص کفپوش فرآیند نظافت و شستشو کفپوش‌ها را آسان کرده است.

یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین شوینده‌های کف بساپلیمر، کرم تایر مارک است. این کرم به راحتی آثار به جامانده از لاستیک اتومبیل را پاک می‌کند.

 

پارکینگ‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان است و توجه به چالش‌ها و مشکلات کفپوش پارکینگ باعث می‌شود تا در هزینه‌‌‌‌های ترمیم و نگهداری آن‌ها صرفه جویی گردد. بساپلیمر با تولید کفپوش‌های رزینی پارکینگی در طرح‌ها و ویژگی‌های مختلف، از کف پارکینگ شما محافظت می‌کند.

"بساپلیمر، متخصص در تولید و مشاوره کفپوش‌های رزینی"

بساپلیمر به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف کفپوش‌های یکپارچه (اپوکسی, پلی یورتان, آکریلات) به ارائه محصولات و خدمات می‌پردازد,
و در مسیر طراحی سیستم‌های محافظتی کف و خدمات نظارتی همراه شما است,
تا به شما برای داشتن بهترین سیستم کفپوش متناسب با نیازهای کاربری شما کمک کند.

تلفن

021-44960014
021-44964839
021-44966079

واتساپ

09353426892

پست الکترونیک

info[at]Basapolymer[dot]com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − سه =

تماس با کارشناس